''МИНЕРАЛ РУТИНСКИ ОКОНЧАО ПРВЕНСТВО''

''Комбинација Симић-Стојановић срушила Руданку''

Спуштена је завјеса на сезону 2013-2014. у Регионалној лиги Центар! У посљедњем колу Минерал је на Бањи Врућици рутински савладао Руданку резултатом 4:1. У слављеничкој атмосфери, сусрет је био без резултатског значаја.

Сусрет није обиловао приликама у првом полувремену , на тренутке је био досадан, али је домаћин на одмор отишао са два гола предности!

32.минута: Симић асистира Стојановићу који се налазио у казненом простору, а онда потез утакмице. Феноменалним дриблингом избацује два гостујућа играча и голмана, и шаље лопту у празну мрежу голмана гостију за 1:0.

44.минута: Симић још једном асистира , овога пута до Милојевића, који то сигурно користи за 2:0.

Друго полувријеме обиљежио је Стојановић, који је у потпуности потврдио зашто је најбољи играч ове сезоне.

56.минута: Гачић пробија по десној страни, убацује до Стојановића који закуцава лопту у гол за 3:0.

73.минута: Трећа асистенција на утакмици Симића, за хет-трик Жељке Стојановића. Прошао је по лијевој страни Симић и додао Стојановићу који је својим трећим голом на утакмици закључио ову фантастичну сезону по њега.

75.минута: Млади голман Божић је скривио пенал. Сигуран са бијеле тачке је био Тодоровић за коначних 4:1.

До краја утакмице било је неколико добрих прилика које је имао Вучић, и један феноменалан ударац Симића који се зауставио на стативи.

Капитен Горановић и Ђурић

''Још један пехар стигао у витрине ФК ''Минерал''

По завршетку утакмице , пехар шампиона Регионалне лиге Центар за сезону 2013-2014. ФК ''Минерал'' уручио је комесар лиге Миленко Ђурић. Ово  је трећи пехар за три године фудбалера Минерала.