''БОДОВИ ОСТАЛИ У ДОБОЈУ''

Стадион ''Луке''

''Грешкама поклонили бодове Слоги''

У заосталој утакмици другог кола Друге лиге РС ''Запад'', фудбалери Минерала поражени су у Добоју од екипе Слоге резултатом 2:1.  Није то била ни близу добра игра као у првом колу. Домаћин је заслужено славио, не зато што је био бољи, него зато што смо ми били довољно лоши да изгубимо ову утакмицу.

Одлично су наши момци одиграли првих 20 минута али то је било скоро све у овој утакмици. Велику прилику у 22.минути пропушта Стојановић када из непосредне близине шутира преко гола. Након те прилике домаћи без икаквог разлога насрћу на судију ,који само капитену Филиповићу показује жути картон.

Шанса је пропуштена и кола су кренула низ брдо.

30.минута: Слободан ударац за домаће на неких 40 метара. Филиповић упућује не толико јак ударац, Бајбић покривен,па лоше реагује и лопта  завршава иза његових леђа. Домаћи воде 1:0.

До краја полувремена није било већих шанси те се на одмор отишло вођство домаћих 1:0.

Друго полувријеме домаћи преузимају иницијативу и стварају прилике, али не добрим акцијама него катастрофалним грешкама наших играча.

52.минута: Невјероватну смушеност у одбрани користи играч Слоге Тодић узима лопту и без проблема реализује још једну поклоњену шансу за 2:0.

Имали су домаћи до краја још неколико поклона наших играча, али на нашу срећу њихови нападачи су били неспретни у завршници те смо само примили два гола.

75.минута: Трачак наде! Слободан ударац изводи Стојановић, највиши у скоку Г.Продић, шутира главом, лопту на очиглед свих из гола вади играч тима из Добоја(прешла линију),судија ништа не показује,  на нашу срећу она се одбија  до Стојановића, који са 16 метара фантастичним волеј ударцем у сами горњи лијеви угао голмана Лукића смањује на 2:1.

До краја утакмице имали смо покушај Стојановића из слободног ударца али се резултат није мијењао. Сусрет је обиљежио велики број прекршаја, на тренутке груба игра, наш тим је меч завршио са пет жутих картона.

Дакле, након прве побједе уписали смо и први пораз за који смо сами криви, али опет треба истаћи да наши играчи нису професионалци, с обзиром да се утакмица играла радним даном многи су морали изаћи са посла да би уопште дошли на њу.
До недјеље игра се мора поправити бар она у одбрани. У наредном периоду очекујемо повратак повријеђених Човића и Јотановића.

Тренутно на табели Љубић и Модрича имају максималних 6 бодова, док су Младост и Борац(КД) без бодова, остале екипе имају три бода. До сада није ниједан сусрет завршен неријешеним резултатом.

У сљедећем колу Минерал на свом терену дочекује Лакташе.

ФК ''Слога'' Добој- ФК ''Минерал'' 2:1
1:0 Драган Филиповић 30'