ФК ''ОМАРСКА'' - ФК ''МИНЕРАЛ'' 2:0

''Минерал ипак поражен''

У 4.колу Друге лиге РС ''Запад'' фудбалери Минерала поражени су у Омарској од истоимене екипе резултатом 2:0.

Сусрет је одигран по изузетном тешком терену, због обилне кише која је падала у Омарској у претходним данима.

Омарска је од првог минута напала нашу екипу с намјером да освоји сва три бода. Наша одбрана дјеловала је чврсто и сигурно, а фантастичан на нашем голу био је Омеровић. Домаћи су имали три велике прилике преко Крецеља, Романића и Јаћимовића али је Омеровић сва три пута сјајно реаговао и с разлогом је проглашен за играча утакмице.
Пред крај првог полувремена Вучић је пропустио велику прилику када је његов ударац са 10 метара зауставио домаћи чувар мреже Јокић.

На одмор се отишло с резултатом 0:0.

Омарска је и у другом полувремену више нападала на наш гол, Омеровић у неколико ситуација одлично реаговао али је на крају ипак капитулирао.

73.минута: Послије убацивања из корнера у казненом простору Минерала најбоље се сналази Јаћимовић и доводи домаће у вођство 1:0.

78.минута: Само пет минута послије Омарска дуплира предност из једне сумњиве ситуације. Гужву у казненом простору користи домаћи играч који руком асистира до Романића, а овај ударцем са 16 метара поставља коначан резултат утакмице 2:0.

До краја утакмице Д.Јелић је покушао ударцем са преко 20 метара али је на голу сигуран био Јокић, шансу је имао и Стојановић , али се резултат није мијењао.

На крају треба рећи заслужен пораз нашег тима, домаћин није показао бољу игру али је ипак створио више шанси што је  на крају и пресудило.

Ово је био други пораз тима са Бање Врућице, који се након четири кола налази на диоби између 4. и 10. позиције са још седам екипа које имају по шест бодова.

У наредном колу Минерал дочекује Младост из Доње Слатине.

ФК ''Омарска''- ФК ''Минерал'' 2:0
1:0 Јаћимовић 73'
2:0 Романић 78'

Омарска: Јокић, Д.Романић(Ђ.Росић), Н.Нишевић, Б.Романић,Д.Нишевић, Анђић, Здјелар, Граховац(Пађан), Панић( Д.Романић), Крецељ, Јаћимовић

Минерал: Омеровић, Д.Поповић, М.Поповић, Г.Продић, Ковачевић, Горановић, Јовичић(од 87' С.Продић), Гачић, Стојановић, Милојевић(од 65' Д.Јелић), Вучић(од 80' Кузмановић)
жути картони: Ковачевић, Јовичић