''СЈАЈНИ БОРАЦ И КАТАСТРОФАЛНИ АРБИТРИ ПОРАЗИЛИ МИНЕРАЛ''

Након прошлонедјељног потпуно заслуженог пораза у Модричи(о којем нисмо писали) без иједне мрље на тај сусрет, овај је био све само не без мрље.

С разлогом смо у најави утакмице споменули имена арбитара из Приједора прибојавајући се сценарија из петог кола против Младости, а догодило се још горе. Срамотним, скандалозним, крајње неправедним судеђењем прије свега према домаћину, направили су од ове утакмице све само не једну обичну фудбалску утакмицу. Гурали су ''људи у црном'' играче у црним дресовима кад је то било пресудно.

Кренули су гости силовито и амбициозно од старта што им се исплатило већ на самом почетку.

2.минута: Убацивање из слободног ударца, лоша реакција наше одбране и 0:1.
10.минута: Гости поново кажњавају лошу реакцију наше одбране резултат је 0:2.

Тада се почињу будити наши играчи.

17.минута: Гачић убацује из корнера у казненом простору најбоље се сналази Ковачевић и смањује резултат на 1:2.

И онда на сцену ступа главни арбитар Бојан Панић из Приједора. Минерал се вратио у игру, али до преокрета није дошло.

27.минута: Гости изводе слободан ударац, лопта иде у казнени простор... и судија прекида игру и показује на ''бијелу тачку''. Шок свих присутних на стадиону. Нико није пао, није било никаквог контакта , али Панић је једини видио нешто. Сигуран са бијеле тачке је био Ђорић за 1:3.

30.минута: У казненом простору гостију играч из Шамца на очиглед свих присутних лопту удара руком, али Панић то није видио. Катастрофална одлука је само гурнула госте до тријумфа. Поставља се питање чему толика помоћ треће стране екипи која је била боља током цијелог сусрета.

33.минута: Искључен домаћи тренер Дујаковић због оправданог приговора дјелиоцима ''правде'' на данашњем сусрету.

43.минута: Гости постижу и четврти гол за резултат првог полувремена 1:4.

Друго полувријеме много боље издање наше екипе, двије велике прилике пропустили су Вучић и Стојановић.

70.минута: Још једну грешку наше одбране користе шамчани за 1:5.

73.минута: Соло продор  Стојановића, шут, лопта је закачила гостујућег играча и завршила и за леђа голмана Борца  за коначан резултат утакмице 2:5.

87.минута: Симић добија други жути картон.

Нисмо заслужили овај убједљив тријумф , али већ сада можемо честитати Борцу из Шамца на јесењој титули.

О суђењу више не желимо писати, једино можемо рећи не поновило се. Иронично је једино то што су и играчи Борца и судије биле у црним дресовима, па је на терену изгледало као да има 14 гостујућих играча.

Овим поразом смо пали на 13.мјесто са 3 бода више од посљедњепласиране Слоге, али и два бода мање у од осмих Лакташа. Број екипа који испада из лиге, зависи од Прве лиге, а тренутно из наше лиге испада једна екипа. У наредном колу гостујемо у Петрову код Озрена.

ФК ''Минерал''- ФК ''Борац'' Шамац 2:5
1:2 Горан Ковачевић 17'
2:5 Жељко Стојановић 73'

ФК ''Минерал'': Омеровић, Ковачевић(од 45' Човић(од 70' Јовић)), Горановић, Продић, М.Поповић, Јотановић, Симић, Стојановић, Гачић, Вучић, С,Продић
црвени картон: 87' Симић(Минерал)