''МИНЕРАЛ ''СЛОМИО'' ЗВИЈЕЗДУ У ДРУГОМ ДИЈЕЛУ''

Фудбалери Минерала савладали су Црвену звијезду из Обудовца резултатом 3:0 у оквиру 23.кола РФЛ ''Центар''.

Није то била нимало лака побједа, с обзиром да су гости добро играли одбрану,а своју шансу су чекали из контре.  Ипак, наш тим је у другом полувремену успио сломити отпор гостију и уписати веома важна три бода у борби за титулу.

Сусрет смо отворили сјајном приликом коју је пропустио Симић након одличне акције.  До краја полувремена нисмо створили више изгледних шанси, осим прилика након прекида. Гости су имали пар покушаја које је зауставио Омеровић.

Требало је сат времена да Минерал ''пробије'' бункер гостију.

57.минут: У казненом простору тима из Обудовца, гостујући играч са двије руке руши Горановића и главни арбитар показује на '' бијелу тачку''. Сигуран са једанаест метара је био Симић , којем је то био 18 гол ове сезоне.

Тада су гости кренули офанзивније што је створило више простора за наше нападаче.

70.минут: Корнер изводи В.Павловић , највиши у скоку је И.Јелић , који спушта лопту до Д.Човићу који погађа за 2:0. Био је ово трећи овосезонски погодак Човића.

72.минут: Само двије минуте након гола , мајсторија капитена. Дејан Јелић је примио лопту на 20 метара, предриблао свог чувара и сјајно шутира у доњи десни угао голмана гостију за Минералов трећи данас, а свој четврти овосезонски погодак.

Само минут касније, нови пенал за наш тим. Симић је поново узео лопту, али је овај пут његов шут одбранио голман Црвене звијезде.

До краја су гости имали неколико покушаја ударцима са дистанце, али је то Омеровић сигурно бранио.

На крају веома важна побједа у борби за прво мјесто. Три кола прије краја наш тим има два бода више од Слоге из Дугог Поља и шест више од Врањака.

У наредном колу наш тим гостују у Руданци код екипе Руданке.