МИНЕРАЛ ПОРАЖЕН У ГОЛЕАДИ

Резултатом 4:3 фудбалери Минерала поражени су од Слоге из Српца у оквиру 16.кола Друге лиге РС ''Запад''.

Нажалост, поново смо поражени, и то у правој  голеади виђеној данас на Бањи Врућици. Тренер Јелић супротставио је противнику свој најјачи тим, који је овог прољећа спој младости и искуства, али нажалост мањак концентрације у неким тренуцима био је кључан у данашњем сусрету.

Већ у петој минути, Гаврићеву одличну прилику са десет метара зауставља голман гостију Бабић. Само неколико секунди касније Савићев покушај на другој страни је завршио преко гола.

12.минут: Сјајни Гаврић дрибла противничког играча у казненом простору, овај руши и судија Вукић оправдано досуђује најстрожу казну. Лопту узима један од најмлађих, Рамиз Хамзић и у маниру најискуснијих рутински погађа за 1:0. Био је то први пенал ове сезоне за наш тим и први гол Хамзића у првом наступу за наш тим у службеним утакмицама.
13.минут: Само неколико секунди након што смо постигли гол, гостујући играч пада на врху казненог простора и судија показује да је слободан ударац на неких 16 метара. Тај прекид је био као ''пенал'' за Миленка Девушића који је погодио за 1:1.

Наставили су гости са притиском, направили су неколико прилика, захваљујући својим неспретним реакцијама нису постигли још који гол.

27.минут: Акција гостију лопта убачена са десне стране, која на крају долази до Њежића који погађа за 1:2.

29.минут: Само неколико секунди касније ново изједначење. Неодлучност гостујећег штопера и голмана сјајно користи Гаврић, протура лопту до Хамзића који је убацује у празну мрежу за свој други гол и резултат 2:2.

Гледали смо веома динамичну утакмицу, покушавали су Јелић, Осмић, као и гости , али је резултат на полувремену био 2:2.

Већ на старту другог полувремена шок за наш тим.

54.минут: Корнер за госте, највиши у скоку је био Угрен и резултат је 2:3.

57.минут: Нови корнер за госте, поново најспретнији у нашем казненом простору је Угрен, који погађа за 2:4.

Покушао је наш тим да стигне заостатак, Гаврићев фантастичан покушај зауставила је пречка. Гости су имали неколико одличних прилика, али нису успјели савладати Марјановића.

88.минут: Коначан резултат је поставио наш тренер Бојан Јелић на додавање Горана Ковачевића двије минуте прије краја утакмице.

Нажалост, више од тога нисмо могли, поражени смо и 11.пут у овој сезони, те смо остали посљедњи на табели са само седам освојених бодова.

У наредном колу гостујемо у Козарској Дубици код Борца.

Данашњи сусрет је почео минутом шутње у част легенде нашег клуба Мирослава Јаушевца који је данас преминуо у 72.години.

ФК ''Минерал'' - ФК ''Слога'' Србац 3:4
Хамзић (12'п)(29') Б.Јелић (88'); Девушић (13'), Њежић (27'), Угрен (54')(57')

жути картони: Долић(Мин), Њежић, Савић (Сло)

Минерал: Марјановић, Д.Поповић, Ункић, Б.Јелић, Перишић (од 80' Црновчић), Д.Јелић(од 76' Вучић), Гаврић, Јотановић, Долић, Е.Осмић (од 57' Ковачевић), Хамзић

Слога: Бабић, Угрен, Малетић, Девушић, Р.Бабић, Винџановић ( од 52' Грбић), Савић, Њежић, Зукановић, Угрен(од 85' Адамовић), Јанковић (од 82' Малбашић)